Приредба у част Светог Саве

nedelja, 27 januar 2013 14:23

Данас, 27.01.2013. у амфитеатру Медицинске школе одржана је приредба поводом Дана Светог Саве. Приредбу је припремила професорка српског језика Пешић Весна у сарадњи са професорком музичке културе, Станковић Славицом. Приредбу је отворио хор химном Светом Сави, "Ускликнимо с' љубављу". Ово године колачар је била професорка Стајковић Милица, а после сечења колача колачарство за следећу годину је преузела професорка Антић Данијела. После обављених хришћанских обичаја, отац Драгић Илић нам је говорио о Светом Сави и животу првог српског архиепископа. Потом је уследила додела похвала најбољим ученицима, уречен је пехар најбољем одељењу школе, II-ом шест. Затим су ученици говорили стихове, легенде, и истине о Светом Сави. Хор је то прикладно пропратио певањем песама. Догађају су присуствовали ученици наше школе, професори, бивши професори наше школе који ће нам увек бити драги, и многе личности из јавног и културног живота. Захваљујемо се свима што су овај догађај увеличали својим доласком.